Cholestone

Przez stosowanie odpowiednio zbilansowanej i zróżnicowanej diety uwzględniającej potrzeby naszego organizmu, aktywny styl życia , a oprócz tego stałą kontrolę naszego zdrowia możemy uczynić kilka dobrego dla naszego ustroju. Poza tym suplementacja składnikami aktywnymi Cholestone wspomoże zachowanie właściwego poziomu cholesterolu.

Suplement na cholesterol – Cholestone!

Cholesterol to jedna z substancji produkowanych przeze mniez organizm, której potrzebujemy w ściśle określonych ilościach. Stanowi składnik każdej komórki, jest także priorytetowym elementem kilku hormonów (w tym płciowych).

W osoczu krwi cholesterol występuje w powiązaniu z białkami w postaci lipoprotein:
o lipoproteiny o wysokiej gęstości HDL to tzw. ,genialny” cholesterol, który jest kierowany z tkanek do wątroby;
o lipoproteiny o małej gęstości LDL i lipoproteiny o bardzo małej gęstości VLDL – oznaczają tzw. ,zły” cholesterol, który zwykle odkłada się na ściankach naczyń krwionośnych;

Cholesterol LDL nasila, w trakcie gdy HDL blokuje odkładanie się tłuszczów w ścianach naczyń krwionośnych. Dlatego też z punktu widzenia naszego zdrowia, nie wystarczy śledzenie ogólnego poziomu cholesterolu – przede wszystkim należy zwrócić uwagę na proporcje pomiędzy wartościami ,dobrego” i ,złego” cholesterolu.
Poziom cholesterolu w organizmie w dużej mierze uzależniony jest od predyspozycji genetycznych, niemniej jednak znaczący wpływ mają także inne stymulatory, na które mamy wpływ. Dieta bogata w błonnik, zawierająca wielonienasycone kwasy tłuszczowe NNKT, aktywny tryb życia, prostota radzenia sobie w wypadku stresowej, będą sprzyjały utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu.
A przy tym składniki aktywne Cholestone Calivita mogą wspomagać zachowanie właściwego poziomu cholesterolu. Olej lniany korzystnie wpływa na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu. Pektyny z jabłek to z kolei rozpuszczalny w wodzie błonnik – wiąże i wydala nadmiar tłuszczów przyjętych z pożywieniem. Czosnek pozytywnie oddziałuje na poziom lipidów we krwi. Lecytyna odgrywa istotną rolę w metabolizmie tłuszczów. Witaminy C i E uczestniczą w ochronie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych przed atakiem wolnych rodników. Chrom korzystnie wpływa na metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów.

Related Posts

Dodaj komentarz