Lion kids C

W niektórych sytuacjach życiowych wskazana jest suplementacja witaminą C. Podwyższona temperatura ciała, niektóre lekarstwa – np. doustne środki antykoncepcyjne – mogą zwiększyć zapotrzebowanie na tę witaminę. Pośród suplementów z oferty CaliVita(R) możesz wyselekcjonować kilka rodzajów witaminy C. Mając na uwadze swój wiek, stan zdrowia wybierz produkt, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Witamina C odgrywa w ustroju nieprawdopodobnie istotne funkcje. Aktywuje masowe enzymy, spełnia bardzo istotną rolę w oddychaniu komórek oraz dodatkowo w ochronie przed stresem. Wspomaga absorpcję żelaza z żywności, a wspólnie z kwasem foliowym i witaminą B12 wspiera produkcję krwinek czerwonych. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym umacnia układ odpornościowy organizmu. Jest również wymagana dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Bierze udział w produkowaniu struktur tkanki łącznej, dzięki czemu pomaga zachować integralność skóry, dziąseł, kości i chrząstki. Witamina C (kwas askorbinowy) trzeba do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie, co oznacza, że szybko jest wydalana z organizmu. Dzięki innowacyjnym metodom produkcji istnieją już produkty o przedłużonym działaniu (TR – timed release), takie jak np. C-500 (dostępne w sieci Calivita international(R)), zapewniające stopniowe asymilowanie do krwi i stały poziom witaminy C w organizmie.

W innowacyjnych preparatach – takich jak np. C Plus Flavonoids – obok witaminy C obecne są bioflawonoidy, wspierające jej przyswajanie. Przeważnie określa się je mianem multiwitaminy P. Organizm nie jest w stanie we własnym zakresie wytwarzać bioflawonoidów, stąd muszą one pochodzić z pożywienia. Wspólnie z witaminą C korzystnie wpływają na strukturę naczyń włosowatych. Pobudzają również krążenie krwi. Bioflawonoidy są również częstokroć stosowane w sytuacji kontuzji sportowych.

Related Posts

Dodaj komentarz