Lutein Plus

Lutein Plus to kompleksowa formuła antyoksydacyjna, wspomagająca prawidłowe działanie narządu wzroku. Preparat polecany jest dla ludzi odczuwających zmęczenie oczu pracą przy komputerze, spędzających kilka godzin na czytaniu albo oglądaniu, prowadzących pojazdy po zmroku, przebywających w zadymionych pomieszczeniach, narażonych na ogromne światło słoneczne. Suplement wskazany jest także dla osób przebywających w klimatyzowanych, suchych pomieszczeniach, odżywiających się nieracjonalnie lub ludzi starszych.

Lutein Plus Calivita to przyszłościowy preparat diety, który w połączeniu ze zdrowym stylem życia, może przyczynić się do zachowania dobrego stanu naszych oczu.

Jednym ze składników aktywnych produktu jest luteina, która należy do karotenoidów. Po wchłonięciu do organizmu luteina gromadzi się w plamce żółtej oka (najbardziej nieodporne sektor siatkówki) i soczewce. Siatkówka jest narządem służącym do przetwarzania bodźców świetlnych w bodźce nerwowe i przesyłania ich do ośrodka wzroku znajdującego się w korze mózgowej. Plamka żółta cechuje się największą wrażliwością na barwy i światło. To grunt oka szczególnie podatny na funkcjonowanie niekorzystnych czynników środowiska takich, jak: promieniowanie UV, czy szkodliwe czynność wolnych rodników, które mogą naruszać komórki i doprowadzać do osłabienia wzroku. Luteina spełnia funkcję filtra chroniącego oko przed szkodliwym promieniowaniem UV, jak również przed działaniem wolnych rodników, co pełni bardzo istotną rolę w utrzymaniu zypełnej sprawności narządu wzroku.

Innym ważnym składnikiem preparatu jest zeaksantyna – antyoksydant należący do grupy karotonoidów, odpowiedzialna jest za prawidłowe widzenie.

Lutein Plus zawiera dodatkowo ekstrakt z owoców borówki czarnej – jedna z dużo ważniejszych substancji roślinnych dla oka, której składniki aktywne antocyjanozydy wykazują korzystny wpływ na prawidłowe działanie narządu wzroku , a oprócz tego mają właściwości antyoksydacyjne, tak samo jak witamina C.

Witamina A wpływa także na prawidłowe procesy widzenia – jest niezbędna do budowy rodopsyny (purpura wzrokowa – światłoczuły barwnik siatkówki).

Super suplement na wzrok – Lutein Plus
Lutein Plus zawiera zestaw optymalnie dobranych składników aktywnych: luteinę, zeaksantynę, witaminę A i C, ekstrakt z owoców borówki czarnej, które uzupełniają prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku – chronią oczy przed szkodliwymi czynnikami, łagodzą zmęczenie oczu, usprawniają proces widzenia.

Related Posts

Dodaj komentarz