Pikolinian Chromu

Częstym rezultatem diet odchudzających, częstokroć kojarzonych z wyrzeczeniami, są chwilowe, nagłe napady głodu lub ochota na zjedzenie czegoś słodkiego. Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę, że powodem tej ,chwilowej słabości” może być niedobór chromu. Chromium Max 500, który zawiera chrom w łatwo przyswajalnej przez organizm formie, może służyć nam radą w momentach ,kryzysu głodowego”.

Chrom organiczny to składnik mineralny, należący do grupy mikroelementów – substancji niezbędnych organizmowi w bardzo małych ilościach. Organizm nie potrafi ich sam wytwarzać, dlatego także powinno się dostarczać je ze źródeł zewnętrznych. Chrom spełnia ważną rolę w regulacji poziomu glukozy we krwi. Współpracując z hormonem trzustki – insuliną – bierze udział w metabolizmie węglowodanów, białek oraz tłuszczów. Ma możliwość pomóc w hamowaniu nadmiernej ochoty na zjedzenie czegoś słodkiego, co może być wywołane wahaniami poziomu cukru we krwi. W ten sposób dieta odchudzająca staje się jeszcze bardziej efektywna. Chrom można znaleźć w drożdżach, małżach, brokułach , a oprócz tego produktach stworzonych z pełnoziarnistej mąki pszennej.

Warto mieć na uwadze, że nie wszystkie postacie chromu są właściwie przyswajane. Najbardziej popularny – pikolinian chromu – to związek chelatowy, doskonale wykorzystywany przez organizm. Z tego w tej chwili powodu Chromium Max 500 również go zawiera.

Related Posts

Dodaj komentarz