Power Mins

Do prawidłowego działania naszych procesów życiowych nie wystarczą jedynie multiwitaminy – konieczne są również składniki mineralne, których nasz organizm nie jest w stanie sam produkować. Dlatego też musimy dostarczyć je z dietą albo produktami diety.
Suplement Power Mins zawiera odpowiednie proporcje najwyższej jakości składników mineralnych, niezbędnych naszemu organizmowi.

Power Mins Calivita to specjalny suplement dostarczający organizmowi odpowiednią ilość niezbędnych składników mineralnych.

Aktywne składniki:

Wapń jest ważny dla zachowania zdrowej struktury kości i zębów. Bierze udział w procesie krzepnięcia krwi. Obecność magnezu jest jednym z podstawowych warunków skutecznego funkcjonowania układu nerwowego oraz mięśni. Przy tym uczestniczy on w procesach podziału komórkowego , a ponadto w syntezie białka.

Suplementy z minerałami – Power mins!

Miedź, pomimo że jej zalety są mniej znane, spełnia kilka funkcji w organizmie. Bierze udział m.in. w funkcjonowaniu antyoksydacyjnego systemu obronnego , a ponadto układu nerwowego, w metabolizmie cholesterolu i cukru, jak również w procesach powstawania energii. Pobudza powstawanie właściwej struktury krwinek czerwonych i leukocytów oraz wspomaga prawidłowy metabolizm żelaza. W wypadku niedoboru chromu, prawidłowy metabolizm węglowodanów ulega zakłóceniu. Jod jest konieczny do tworzenia hormonów tarczycy, podczas gdy mangan chroni organizm przed wolnymi rodnikami i jest wymagany w metabolizmie białek, węglowodanów , a dodatkowo tłuszczów. Z kolei molibden to ważny element enzymu odpowiedzialnego za używanie żelaza. Selen to bardzo ważny antyoksydant. Wpływa na prawidłowe działanie układu odpornościowego. Cynk również jest konieczny, aby układ immunologiczny właściwie funkcjonował.

Related Posts

Dodaj komentarz