Probiotyki i prebiotyki

Stan harmonii mikrobiologicznej jelit może zostać łatwo zakłócony poprzez czynność różnorakich czynników m.in.: stres, niewłaściwą dietę (zbyt ostre pokarmy, alkohol), terapie antybiotykowe, palenie tytoniu, biegunki, podróże, zaburzenia trawienia, zastój treści pokarmowych, osłabienie perystaltyki jelit, starzenie się organizmu. O ile harmonia ta zostanie zachwiana wtedy bakterie patogenne i inne mikroorganizmy mogą się mnożyć i działać niekorzystnie na przyjazne bakterie. By zachować homeostazę w jelitach, zaleca się suplementację bakteriami probiotycznymi.

Probiotyki zawarte w ProbioBalance to żywe, przyjazne bakterie, stanowiące naturalną mikroflorę jelitową człowieka, dodawane do żywności, w celu wywołania korzystnej równowagi mikrobiologicznej w organizmie. Wpływają na utrzymanie równowagi wewnętrznej organizmu, pochłanianie i wykorzystanie głównych składników żywności, perystaltykę jelit, produkowanie witamin witamina K, niacyna, tiamina, ryboflawina, kwas pantotenowy), co więcej wpływają na działanie układu odpornościowego (ok. 80% wszystkich komórek immunologicznych organizmu znajduje się błonie śluzowej jelit).

Dla właściwego rozwoju bakterii probiotycznych niebywale ważne są prebiotyki. Prebiotyki to oporne na trawienie składniki pożywienia, które pozytywnie oddziałują na organizm, wpływając wybiórczo na postęp i czynność jednego lub wielu rodzajów bakterii naturalnie bytujących w jelicie grubym. Modyfikując składniki mikroflory, potencjalnie prozdrowotne szczepy bakterii stają się dominujące w porównaniu do pozostałych. Do grupy prebiotyków możemy zaliczyć np. fruktooligosacharydy (należące do grupy węglowodanów – oligosacharydów).

ProbioBalance to kompleksowa formuła (synbiotyk), zawierająca probiotyki (4 miliardy trzech gatunków bakterii probiotycznych: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum i Lactobacillus rhamnosus) , a ponadto prebiotyki (fruktooligosacharydy – FOS).

Produkt dostępny jest w formie tabletek do ssania o smaku wiśniowym. Perfekcyjny dla osób mających kłopoty z połykaniem dużych tabletek

Related Posts

Dodaj komentarz