Resveratrol

Zapewne słyszałeś o zdrowotnych właściwościach czerwonego wina. Resveratrol PLUS to unikalny zestaw antyoksydantów wysokiej jakości – źródło skoncentrowanej siły polifenoli – resweratrolu pochodzącego z czerwonych winogron, wzmocnionych ekstraktem z nasion winogron oraz koenzymem Q10.

Zgodnie ze starą, znaną prawdą, kieliszek dobrego, czerwonego wina posiada bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. We wczesnych latach dziewięćdziesiątych mądrość ta znalazła potwierdzenie w licznych badaniach naukowych, dotyczących zjawiska ,paradoksu francuskiego”. Okazuje się, że mimo diety bogatej w tłuszcze nasycone, w społeczeństwie francuskim występuje znacznie mniej przypadków chorób sercowo-naczyniowych, niż w innych obserwowanych państwach. Wyjaśnienie tego fenomenu nie leży głównie w predyspozycjach genetycznych Francuzów, lecz w regularnej konsumpcji najwyższej jakości czerwonego wina, bogatego w polifenole. Pod nazwą tą kryje się rozbudowana rodzina związków chemicznych o silnych właściwościach antyoksydacyjnych. Ich misją jest ochrona komórek i systemu obronnego organizmu przed wolnymi rodnikami, wytwarzanymi podczas procesów fizjologicznych, jak również w wyniku ekspozycji na liczne stymulatory środowiskowe. Najbardziej charakterystycznym polifenolem czerwonego wina jest resweratrol, który jest teraz uważany za jeden z najbardziej obiecujących antyutleniaczy naturalnego pochodzenia. W środowisku związek ten występuje w 4 chemicznych formach, spośród których najbardziej aktywny biologicznie jest trans-resweratrol. Najwięcej tej substancji znajduje się w skórce i nasionach winogron, co wytłumacza również jego obecność w czerwonym winie (średnio 2-3 mg/l czerwonego wina).

Resweratrol wykazuje również korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy poprzez wspomaganie właściwego ukrwienia naczyń krwionośnych, hamowanie utleniania lipidów, frakcji lipoprotein o niskiej gęstości (LDL).

Preparat Reservatrol PLUS, jak sama nazwa wskazuje, został w dodatku wzbogacony ekstraktem z nasion winogron , a ponadto koenzymem Q10. Ekstrakt z nasion winogron to źródło oligomerycznych proantocyjanidyn (OPC), najbardziej cenionych ze względu na korzystny wpływ na układ krążenia.

Z kolei koenzym Q10, poza właściwościami antyoksydacyjnymi, wspomagającymi czynność układu krążenia jest odpowiedzialny za dostarczanie komórce niezbędnych ilości energii. Taki dobieranie składników dodaje organizmowi witalności, spowalnia procesy starzenia i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. A zatem, Resveratrol PLUS to idealne rozwiązanie dla zapotrzebowania współczesnego człowieka.

Related Posts

Dodaj komentarz