Witamina c 500mg

W niektórych sytuacjach życiowych wskazana jest suplementacja związkiem takim jak witamina C. Podwyższona temperatura ciała, niektóre lekarstwa – np. doustne środki antykoncepcyjne – mogą zwiększyć zapotrzebowanie na tę witaminę. Pośród preparatów z oferty Calivita(R) możesz wyselekcjonować wiele rodzajów multiwitaminy C. Z uwagi swój wiek, stan zdrowia wybierz suplement, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Witamina C spełnia w ustroju fantastycznie ważne funkcje. Aktywuje liczne enzymy, odgrywa ważną rolę w oddychaniu komórek , a ponadto w ochronie przed stresem. Wspomaga absorpcję żelaza z żywności, a wspólnie z kwasem foliowym i witaminą B12 pobudza produkcję krwinek czerwonych. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym wspiera układ odpornościowy organizmu. Jest także potrzebna dla prawidłowego działania układu nerwowego. Bierze udział w produkowaniu struktur tkanki łącznej, dzięki czemu pomaga zachować integralność skóry, dziąseł, kości i chrząstki. Witamina C (kwas askorbinowy) należy do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie, co znaczy, że prędko jest wydalana z organizmu. Dzięki przyszłościowym metodom produkcji istnieją już suplementy o przedłużonym działaniu (TR – timed release), takie jak np. C-500 (dostępne w sieci Calivita(R)), zapewniające stopniowe wchłanianie do krwi i stały poziom multiwitaminy C w organizmie.

Jedna tabletka C 500 gwarantuje tyle witaminy C, co 1 kg pomarańczy albo 10 kg jabłek!

W nowoczesnych preparatach – takich jak np. C Plus Flavonoids – obok witaminy C obecne są bioflawonoidy, wspierające jej przyswajanie. Często określa się je mianem multiwitaminy P. Organizm nie jest w stanie własną pracą wytwarzać bioflawonoidów, stąd muszą one pochodzić z pożywienia. Wspólnie z witaminą C korzystnie wpływają na strukturę naczyń włosowatych. Pobudzają również krążenie krwi. Bioflawonoidy są również częstokroć stosowane w sytuacji kontuzji sportowych.

Related Posts

Dodaj komentarz