Witamina c plus

W niektórych sytuacjach życiowych wskazana jest suplementacja związkiem takim jak witamina C. Podwyższona temperatura ciała, niektóre lekarstwa – np. doustne środki antykoncepcyjne – mogą zwiększyć zapotrzebowanie na tę witaminę. Pośród produktów z oferty Calivita international(R) możesz wyselekcjonować wiele rodzajów multiwitaminy C. Zwracając uwagę na swój wiek, stan zdrowia wybierz suplement, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Witamina C pełni w ustroju niewiarygodnie ważne funkcje. Aktywuje liczne enzymy, pełni bardzo istotną rolę w oddychaniu komórek oraz w ochronie przed stresem. Wspomaga absorpcję żelaza z żywności, a wspólnie z kwasem foliowym i witaminą B12 wzmacnia produkcję krwinek czerwonych. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym umacnia układ odpornościowy organizmu. Jest również niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Bierze udział w tworzeniu struktur tkanki łącznej, dzięki czemu pomaga zachować integralność skóry, dziąseł, kości i chrząstki. Witamina C (kwas askorbinowy) powinno się do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie, co znaczy, że ekspresowo jest wydalana z organizmu. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji istnieją już suplementy o przedłużonym działaniu (TR – timed release), takie jak np. C-500 (dostępne w sieci Calivita international(R)), zapewniające stopniowe przyswajanie do krwi i stały poziom witaminy C w organizmie.

Jedna tabletka C 500 zapewnia tyle witaminy C, co 1 kg pomarańczy lub 10 kg jabłek!

W przyszłościowych preparatach – takich jak np. C Plus Flavonoids – obok witaminy C obecne są bioflawonoidy, wspierające jej przyswajanie. Zazwyczaj określa się je mianem multiwitaminy P. Organizm nie jest w stanie samemu wytwarzać bioflawonoidów, stąd muszą one pochodzić z pożywienia. Wspólnie z witaminą C korzystnie wpływają na strukturę naczyń włosowatych. Pobudzają również krążenie krwi. Bioflawonoidy są również zazwyczaj stosowane w wypadku kontuzji sportowych.

Related Posts

Dodaj komentarz