Sok z buraków – sposób na idealne zdrowie każdego dnia

Coraz większa część  z nas przykłada szczególną wagę do zachowania dobrego zdrowia. Nic więc dziwnego, że sok z buraków gości na stołach coraz większej ilości osób. Dlaczego jest tak popularny? Jakie wartości wnosi do naszego organizmu? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Sok z buraków i jego niepowtarzalny skład

Sok z buraków to niezwykle cenny napój warzywny, który kryje w sobie nieskończoną ilość wielu cennych składników odżywczych. Przede wszystkim wyróżnić możemy ogromną zawartość witaminy C, A, E, K oraz B9. Co więcej, eksperci podkreślają, że sok z buraków posiada również bardzo wysoką zawartość żelaza. Dodatkowo w soku z buraków odnaleźć można także:

  • Potas,
  • Fosfor,
  • Kwas foliowy,
  • Magnez,
  • Cynk,
  • Sód,
  • Miedź

Pomimo tego, że lista jest obszerna, oprócz tego w soku z buraków możemy odnaleźć polifenole, glikozydy czy betaniny. Nic więc dziwnego, że w bardzo szerokich kręgach sok z buraków uważny jest za doskonałe maturalne lekarstwo dla wielu osób, które chcą poprawić swoje zdrowie, jak również ogólne samopoczucie.

Sok z buraków i jego cenne właściwości

Sok z buraków posiadania niezliczoną ilość bardzo wielu, różnorodnych właściwości. Przede wszystkim sok wykazuje działanie przeciwzapalne. W związku z tym, bez względu na to, w której części naszego organizmu będziemy posiadać stan zapalny, sok z buraków skutecznie pomoże nam go usunąć. Picie takiego napoju warzywnego zalecane jest także w przypadku, gdy na ciele występują trudno gojące się rany.

Nie od dziś wiadomo, że sok z buraków jest nieocenioną pomocą w walce z anemią, niedokrwistością. Jak żaden inny w szybki i kompleksowy sposób uzupełnia powstałe w krwi niedobory.

Sok z buraków idealnie wpływa na kondycję skóry. Dzięki niemu nasze ciało staje się jędrne, elastyczne i nawilżone. Nic więc dziwnego, że sok z buraków spożywany jest przez wszystkie osoby, które przykładają szczególną wagę do swojego wyglądu zewnętrznego.

Nie sposób nie wspomnieć, że sok z buraków działa korzystnie także na cały układ immunologiczny. W związku z tym, przy jego regularnym spożyciu, będziemy mogli liczyć na większą odporność organizmu na walkę z różnymi wirusami oraz bakteriami. Regularne picie spowoduje, że okres jesienno- zimowy czy wiosenny, nie będzie wiązać się z ciągłym przeziębieniem.

Jak stosować sok z buraków?

By móc osiągnąć wymierne, satysfakcjonujące rezultaty, z całą pewnością należy pamiętać, by sok z buraków był przez nas spożywany regularnie. W praktyce oznacza to, że każdego dnia w naszej diecie powinno znaleźć się około 250- 500 ml soku z buraków. W związku z tym rekomendowane jest spożycie świeżo wyciśniętego soku z buraków rano, na czczo, oraz wieczorem, najlepiej przed samym snem.

Sok z buraków wyciskany własnoręcznie bądź gotowy

Sok z buraków to produkty, który możemy uzyskać na dwa sposoby. Pierwszy z nich, o wiele bardziej szybszy, to zakup wyciskanego soku z buraków w jednym ze sklepów ze zdrową, ekologiczną żywnością. Należy jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie o wiele mniej ekonomiczne. Za wartościowy sok o pojemności 300 ml nierzadko będziemy musieli zapłacić około 8-9 zł. W związku z tym, jeżeli chcemy wybrać rozwiązanie o wiele bardziej korzystne, wówczas możemy zdecydować się na samodzielne wyciskanie soku. W tym celu będziemy zazwyczaj musieli poczynić inwestycję długoterminową, jaką jest wyciskarka wolnoobrotowa do soków. W dłuższej perspektywie wyciskanie soku z buraków będzie o wiele tańsze, o wiele bardziej ekonomiczne, niż w przypadku zakupu pojedynczych egzemplarzy każdego dnia.

Postaw na sok z buraków i ciesz się z doskonałego zdrowia każdego dnia

Szukasz skutecznego sposobu, by poprawić wyniki badań z krwi? Walczysz z ciężką chorobą przewlekłą, a Twój organizm potrzebuje sił? A może profilaktycznie pragniesz zadbać o swoje dobre zdrowie na przyszłość? W każdym z tych przypadków sok z buraków będzie nieocenionym, trafnym wyborem. Postaw na sprawdzone rozwiązania i ciesz się z doskonałych rezultatów przez długi czas. Przekonaj się osobiście, jakie to proste. Do dzieła!